South Coast 2 Day Trial Entry list
Rider No Rider Name Route Class Day 1 Day 2 Overall
15 Mark Cottingham Blue A T/Shock 2 7 9
24 Steve Jones Blue A T/Shock 2 23 25
25 Simon Rye Blue B O40 2 17 19
4 Paul Robinson Blue B O40 18 26 44
33 Nick Kennedy Blue B O40 29 54 83
28 Cameron Dawson Blue B O40 Day 1 only Non Starter 31 31
13 Stephen Farrall Blue D O50 2 3 5
14 John Penfold Blue D O50 31 24 55
2 Richard Hague Blue D O50 32 25 57
12 Ian Cole Blue D O50 32 58 90
35 Matt Jordan Blue E Adult 10 6 16
30 Jack Stiles Blue E Adult 2 19 21
36 Russ Kenward Blue E Adult 26 22 48
5 Will Rossi Blue E Adult 22 32 54
32 Jack Vinall Blue E Adult Day 1 only 2 Non Starter
34 Finn Kennedy Blue F Youth 27 18 45
21 Steve Masters Red B O40 8 53 61
29 Nick Prout Red B O40 Day 1 only 58 Non Starter
42 James K-Leach Red B O40 No Card Non Starter
10 Frank Puttock Red D O50 0 11 11
11 Malcolm Noble Red D O50 1 24 25
19 Dave Harris Red D O50 4 32 36
6 Alan Paton Red D O50 9 31 40
20 Kevan Cornwall Red D O50 4 37 41
16 Ralph Charman Red D O50 4 46 50
7 Paul Chapman Red D O50 12 55 67
23 Peter Collins Red D O50 32 66 98
31 Roger Vinall Red D O50 Day 1 only 2 Non Starter
38 Chris Exall Red D O50 Day 1 only No Card Non Starter
27 Martyn Stone Red 1/Blue E Adult 3 33 36
26 Iain Rich Red E Adult 59 68 127
3 Katie Hague Red E Adult 45 93 138
1 David Stafford Red E Adult 101 80 181
18 John Crawt Red E Adult Non Starter Non Starter
22 Jonathan Masters Red F Youth 17 85 102
40 Ben Leach Red F Youth 37 Non Starter
41 Henry Whittaker Red F Youth 132 Non Starter
8 Joe Chapman Red F Youth No Card No Card No Card
39 Billy Exall Red F Youth Day 1 only No Card Non Starter

PDF Created with deskPDF PDF Writer - Trial :: http://www.docudesk.com PDF Created with deskPDF PDF Writer - Trial :: http://www.docudesk.com

Rider No Rider Name Route Class Day 1 Day 2 OverallT otal
Late Entries
50 Michael Jones Blue E Adult 3 12 15
60 Simon Mepham Blue E Adult 2 19 21
57 Ryan Moir Blue E Adult 51 56 107
54 Michael Smith Blue A T/Shock 85 106 191
52 Derek Willis Blue B O40 Day 1 only 25 Non Starter
65 Craig Moir Blue E Adult Day 2 only 26
70 Wayne Moseley BLue E Adult Day 2 only 29
64 Richard Talbot Blue A T/Shock Day 2 only DNF
66 Tony Talbot Blue A T/Shock Day 2 only DNF
68 Simon Gibb Red E Adult 8 34 42
51 Derek Strudwick Red D O50 8 35 43
55 Connor Fell Red F Youth 67 106 173
58 Charlie Charman Red E Adult Day 1 only 70 Non Starter
61 Cliff Moir Red D O50 Day 1 only 97 Non Starter
53 Rose Kennedy Red F Youth Day 1 only No Scores Non Starter
56 Gavin Whittaker Red E Adult Day 1 only No Card Non Starter
62a Paul Pearson Red D O50 Day 1 only No Card Non Starter
62b Shaun Williams Red E Adult Day 2 only No Card
63 Garett Talbot Red F Youth Day 2 only 55
69 Justin Denn Red B O40 Day 2 only 48
Results herewith. Any queries please contact Gloria
Thanks for the printing of the entries, land , course setting out, observing, BBQ cooking,
photographs, and all the riders who came to support the event,some from Yorkshire!!
Hope you all enjoyed yourselves despite the variable weather over the two days.