Provisional Results for the Lighthouse Trial 23.6.2013 at Hole Farm, Cowbeech
No Name Class Posn Total Section 1 Section 2 Section 3 Section 4 Section 5 Section 6 Section 7 Section 8 Section 9 Section 10 Section 11 Section 12
20 Ben Wibberley Elite 1st 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Mark Cottingham Elite 2nd 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 0 0
23 Ashley Newbery Elite 3rd 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 1
15 Thomas Moss Elite 4th 18 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 3 0 1 1 0 0 0 0 1 0 0 5 0 5 0 0
27 James Allen Elite 5th 28 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 5 5 0 1 0 0 0 0 2 3 1 2 0 1 1 0 0 1 0 1 0 0 0 2 1 1
28 Joel Manthorpe Elite 6th 34 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 5 0 1 0 2 3 2 3 1 1 1 0 0 1 0 0 0 0 0 2 5 1
12 David Gilbert Elite Ret 0 R R 0 R R 0 R R 0 R R 0 R R 0 R R 3 R R 5 R R 0 R R 0 R R 5 R R 5 R R
17 Mark Baker Expert 1st 22 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0 0 0 3 1 0 0 0 0 0 0 3 2 1 0 3 0 0 0 0 0 5 1 0 0 0
22 Matthew Strank Expert 2nd 26 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 5 2 5 0 1 0 0 0 0 1 1 5 1 1 0
9 Matthew Hogg Expert 3rd 27 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 3 1 3 1 0 0 0 0 0 0 5 3 5 0 1 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0
26 Jack Stiles Expert 4th 62 0 0 0 0 0 0 0 1 1 2 5 5 2 3 3 0 3 5 0 0 0 3 3 5 2 0 2 1 0 0 3 3 3 0 2 5
14 Thomas Sawyer Expert Ret 0 5 0 0 0 0 0 1 0 0 2 5 1 1 5 0 0 0 0 0 0 5 1 5 1 3 R 1 1 R 5 2 R 0 0 R
5 Dave Heather Inter 1st 21 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0 0 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 1 2 1 1 0 3 0 0 1 1 0 0 0
24 Bryn Matton Inter 2nd 24 0 0 0 0 0 0 5 0 1 0 5 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 1 1 3 0 1 0 0 0 0
30 Ian Pape Inter 3rd 28 0 0 0 2 1 0 0 0 1 1 5 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 2 1 0 0 0 2 0 2 1 1 5 0 0 0
19 Wayne Geary Inter 4th 47 0 0 0 0 1 0 5 1 1 3 5 5 0 0 0 0 0 0 5 3 0 3 3 2 0 0 1 0 1 1 1 0 0 5 1 0
10 Andy Hogg Inter Non S NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS
21 David Strank Inter 040 1st 8 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2 0 0 0 0 2 0 0 1 0 0 0 0 0
25 Michael Stiles Inter 040 2nd 11 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 2 0 1 2 0 0 0 0 1 0 1 1 0 0 0 0 0
4 Gary Roberts Inter 040 3rd 13 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 1 1 1 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0
16 Mike Husband Inter 040 4th 46 0 0 0 0 0 0 3 3 3 1 5 5 0 0 0 0 0 0 2 0 0 3 2 3 1 0 0 3 2 2 1 0 1 5 0 1
7 David Shave Inter 040 Non S NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS NS
18 Steve Parker Novice 1st 19 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 0 0 0 0 0 1 0 0 0 2 0 0 0 0 3 0 0 0 1 3 1 2 1 2
13 David Fagg Novice 2nd 46 1 0 1 0 0 0 0 0 3 3 1 3 0 0 0 0 0 0 3 3 3 0 0 1 1 1 1 2 1 0 3 3 3 3 3 3
8 Tony Dobbs Novice 050 1st 9 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0
11 Frank Puttock Novice 050 2nd 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2 0 1 1 0
3 John Bird Novice 050 3rd 25 0 0 0 1 0 0 2 0 0 3 1 2 0 0 0 0 0 0 5 0 0 0 1 0 0 1 0 0 0 0 1 1 1 0 1 5
2 Derek Baker Novice 050 4th 27 0 0 5 0 0 0 0 0 0 5 1 2 0 0 0 0 0 0 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 5 1 0 1
29 Adam Manthorpe YouthC 1st 78 0 0 0 0 3 0 1 0 5 5 5 5 3 0 0 5 0 1 5 2 3 3 0 2 2 1 1 1 5 0 3 3 3 1 5 5
1 Mason Meadows Youth D 1st 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 3
Late Entries
42 Ryan Henderson Elite 27 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 0 1 5 0 0 0 0 0 1 0 2 2 1 0 0 1 0 0 0 1 0 0 0 5 3 3
32 Dean Heathfield Expert 28 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 5 5 3 1 1 0 0 0 0 3 1 2 1 1 1
35 Harry Abbott Expert 36 0 0 0 0 0 0 0 1 0 5 0 1 2 2 0 0 0 R 0 1 0 3 3 0 2 0 1 1 0 1 3 3 3 2 1 1
36 Luke Daniels Inter 19 0 0 0 1 0 0 1 1 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 0 0 3 1 0 1 0 0 2 0 3 2 0
41 Matthew Sutton Inter 24 0 0 0 0 0 0 1 1 5 3 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 0 0 0 0 1 1 0 0 0 2 0 5
43 Paul Henderson Inter 57 0 0 0 0 0 0 3 3 3 3 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 3 2 0 0 5 3 3 3 3 0 0 5 5 0
37 Peter Willoughby Inter 63 0 0 0 0 0 3 3 2 3 5 5 5 0 0 2 0 0 0 1 1 1 3 3 3 0 5 0 3 3 3 5 1 2 0 0 1
33 Simon Featherstone Novice 30 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0 0 0 0 2 2 0 3 1 1 0 0 1 1 1 3 1 0 0 1 3 1 2 2 2
31 Terry Lloyd Novice 38 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 5 2 1 0 0 0 0 0 3 0 3 0 0 0 2 2 0 1 0 0 3 2 3 5 2 1
40 Nick Prout Novice Ret 63 0 3 R 1 0 R 2 0 R 5 5 R 0 0 R 0 5 R 3 3 R 3 1 R 1 3 R 5 5 R 5 5 R 5 3 R
39 Kevin Large Novice Ret 74 3 3 R 3 0 R 0 3 R 5 5 R 3 0 R 5 5 R 5 3 R 3 3 R 3 3 R 5 3 R 3 3 R 5 R R
38 Alan Paton Novice 050 17 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0 1 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0 1 5 1 0
34 Martin Abbott Novice 050 70 5 1 R 1 0 0 5 5 R 3 5 R 0 0 R 5 5 0 3 3 3 2 0 R 5 3 R 0 3 R 3 3 R 2 5 R
Thanks to the setting out team of Dave Harris Derek Studwick and Simon Rye. The observers Chris Exall, Billy Exall, Paul Chapman, Jane Chapman
Harriet Cunningham, Joanne Creed, Pat Puttock, Craig Moir and Chloe, Mark Mills ,Wayne Moseley, John Crawt and Eric Moss
Thank you riders for supporting the event, I hope that you enjoyed your day. Any protests with usual fee to me please

PDF Created with deskPDF PDF Writer - Trial :: http://www.docudesk.com